28 mei 2010

HyMove onthult waterstofbus

Op 28 mei werd in het Autotechniek-gebouw van de Hogeschool Arnhem Nijmegen officieel de waterstof-elektrische bus van het HyMove-project onthuld. Vanaf 2011 rijdt de bus in de normale dienstregeling.


De bus -met zijn opvallende uiterlijk- wordt de rest van het jaar tijdens regionale evenementen als rijdend visitekaartje van het HyMove-project ingezet. De bus heeft een brandstofcelsysteem, dat de elektriciteit produceert waarop de bus rijdt. De bus maakt bijna geen geluid en de uitstoot bestaat alleen uit water, waardoor de bus bijzonder milieuvriendelijk is. De HyMove-bus is het eerste zichtbare onderdeel van het project, dat naast de bus bestaat uit het eerste openbare waterstoftankstation van Nederland en een aantal waterstofauto’s.

De onthulling van de waterstofbus was tevens het officiële startschot voor het HyMove-project. Doel van het project is ervaring op te doen met het rijden op waterstof. De initiatiefnemers, waaronder de provincie Gelderland, de stadsregio Arnhem Nijmegen en de gemeente Arnhem zien rijden op waterstof als een veelbelovende manier om de uitstoot van CO2 en andere uitlaatgassen te verminderen en zo het leefklimaat in de regio te verbeteren.

De waterstofbus speelt een belangrijke rol in het project omdat het openbaar vervoer een prima omgeving is om ervaring op te doen met nieuwe technologie. Bovendien komen veel mensen met het openbaar vervoer in aanraking en is de bus een echte blikvanger. Op de zijkant van de bus is een grote fles water afgebeeld, die symbool staat voor de schone uitstoot van de bus. Ook de techniek van de bus is bijzonder. De bus heeft twee elektrisch aangedreven achterwielen, een vinding van het Apeldoornse bedrijf e-Traction. Achter in de bus is een brandstofcelsysteem van het Arnhemse bedrijf NedStack ingebouwd. De brandstofcel zet waterstof en zuurstof om in elektriciteit. Op het dak van de bus zijn waterstoftanks en accupakketten gemonteerd, waarmee de bus zo’n 200 kilometer kan rijden.

De bus zal tanken bij het eerste openbare waterstoftankstation van Nederland. De waterstof tankzuil wordt onderdeel van het tankstation VéBé van Steijn in Arnhem.

Bron: /nl/nieuws/hymove-onthult-waterstofbus/
 
Uitgelicht

RDW-goedkeuring HyMove-bus
De HyMove-bus is begin februari goedgekeurd door de Rijksdienst van het Wegverkeer. De bus is nu voorzien van een zog... » meer
 
  • NL
  • EN